Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Prezentacja Wieńców Dożynkowych na Szczucińskim Rynku '15.08.2023

Utworzono dnia 16.08.2023, 12:15

Prezentacja Wieńców Dożynkowych na Szczucińskim Rynku

15 sierpnia br., w kościele parafialnym pw. Św. Marii Magdaleny w Szczucinie, na uroczystej sumie święcono wieńce dożynkowe i zioła. Po mszy św., w sercu naszego miasta, na Szczucińskim Rynku, odbyła się prezentacja wieńców dożynkowych, które były dumnym symbolem pracowitości rolników oraz hołdem złożonym dla urodzajnej ziemi. Wszystkie prezentowane wieńce, nacechowane były kreatywnością i starannością wykonania, przypominając o długoletnich korzeniach ludowej tradycji. Mogliśmy zobaczyć wieńce z Borek, Delastowic, Laskówki Delastowskiej, Lubasza, Słupca, Suchego Gruntu i OSP Szczucin, a wsie Brzezówka, Zabrnie i Łęka Szczucińska uwiły po dwa wieńce.

Atmosferę wydarzenia dopełniała muzyka Kapeli Ludowej „Wiślanie”, która przygrywała "Ludowe nuty pod wiejskie buty". Dźwięki tradycyjnych instrumentów przeplatały się z uśmiechami i tańcem, tworząc atmosferę radości i wspólnoty. Wraz z grą kapeli, na Szczucińskim Rynku unosiły się dźwięki pieśni ludowych, tworząc niepowtarzalną aurę tego wyjątkowego dnia.

Na stoisku pełnym kolorów mieszkańcy i goście mieli okazję podziwiać rękodzieło lokalnych twórców ludowych oraz degustować tradycyjne wypieki.

20 sierpnia na XXV Dożynkach Województwa Małopolskiego w Korzennej, Gminę Szczucin  reprezentować będzie delegacja wieńcowa ze wsi Lubasz. Natomiast 27 sierpnia na Dożynkach Powiatowych w Brniu, Gminę Szczucin  reprezentować będą delegacje wieńcowe ze wsi Borki i Suchy Grunt.

Wszystkim delegacjom wieńcowym składamy serdeczne podziękowania za zaangażowanie w kultywowaniu tej pięknej ludowej tradycji.

Logo katalog on-line

baner boczny: Sowa MOBI

Logo w.bibliotece

Logo Facebooka

Logo Dyskusyjnego Klubu Książki

Logo Gazety Szczucińskiej

 

Programy:

 

    Logo Biblioteki Narodowej

                

Logo Mała książka wielki człowiek

 

Logo Biuletynu Informacji Publicznej

Logo strony internetowej Miasta Szczucin