Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Koncert Chórów "Clave De Sol" i "Unisono" 23'

Utworzono dnia 06.11.2023, 10:26

4 listopada br. w naszej siedzibie odbył się kolejny koncert w ramach cyklu „Sztuka z Klasą”.

Gwiazdami sobotniego popołudnia były chóry prowadzone przez Ilonę Mach - „Clave De Sol” i „Unisono”,  które mogą poszczycić się osiągnieciami na szczeblu nie tylko ogólnopolskim ale także międzynarodowym – zdobywając najwyższe lokaty. Koncert chórów uświetnili artyści operowi tj.

Julia Mach – Mezzosopran

Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. F.Chopina w Warszawie, Solistka Opery Bałtyckiej w Gdańsku oraz Mazowieckiego Teatru Muzycznego w Warszawie.

 

Sebastian Mach – Tenor

Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz Akademii Operowej Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie. Współpracuje m. in. z Teatrem Wielkim Opery Narodowej, Warszawską Opera Kameralną, Teatrem Wielkim w Łodzi, Polską Operą Królewską, Operą Bałtycką, Narodowym Forum Muzyki. W 2022 r. debiutował w roli Księcia Ramiro w operze Gioacchino Rossiniego, wystawionej na szwajcarskim festiwalu „Ticino Musica” w Lugano. W 2021 r. wziął udział w prestiżowym projekcie „Young Singers Project” organizowanym przez największy festiwal muzyczny w Europie w Salzburgu. Tego samego roku zadebiutował od także w Teatrze Wielkim w Łodzi – w operze „Wesele Figara” Mozarta. W 2020 r. wystąpił w głównej roli w światowej premierze opery „Wehikuł Czasu” kompozycji Francesco Bottiglireo w Operze Bałtyckiej. Otrzymał I miejsce w
Międzynarodowym Konkursie Wokalnym na Słowacji oraz Nagrodę Specjalną Opery w Bańskiej Bystrzycy za najlepszą interpretację utworów. Na konkursie w Drezdenku otrzymał Nagrodę Specjalną za najlepsze wykonanie pieśni polskiej.  W 2023 r. wykonał główną rolę – Lindora „Włoszka w Algierze” w Operze Królewskiej w Warszawie.

Logo katalog on-line

baner boczny: Sowa MOBI

Logo w.bibliotece

Logo Facebooka

Logo Dyskusyjnego Klubu Książki

Logo Gazety Szczucińskiej

 

Programy:

 

    Logo Biblioteki Narodowej

                

Logo Mała książka wielki człowiek

 

Logo Biuletynu Informacji Publicznej

Logo strony internetowej Miasta Szczucin