Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Spotkanie DKK dla dzieci 22.11.2021r.

Utworzono dnia 22.11.2021, 14:01

22.11.br., w świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej w Szczucinie, odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. W jego trakcie uczniowie poznali historię Gabrysi i jej pieska, opisaną w książce Szarka przez Ewę Nowak.

Zimowe ferie u dziadków na wsi nie były szczytem marzeń dziewczynki. Dopiero prezent w postaci małego szczeniaka sprawił, że Gabrysia poczuła się szczęśliwa, nie narzekała już na nudę, gdyż całymi dniami bawiła się z pieskiem. Pewnej nocy, kiedy Szarka zniknęła z budy, dziewczynka czuła, że to sprawa wilków, które ostatnio nocami podchodziły pod okna domu. Postanowiła poszukać pieska i wkrótce oddaliła się z podwórka. W lesie, podczas śnieżycy, Gabrysia zabłądziła, a kiedy przerażona kucnęła pod drzewem, pojawiła się przy niej Szarka. Chwilę później zza drzewa wyszedł wielki wilk, a za nim cała wataha. Szarka podbiegła do niego ochoczo, a on polizał ją opiekuńczo. W jednej chwili dziewczynka zrozumiała, że Szarka to nie piesek tylko mały wilczek, a ta wataha, to jej rodzina i jej miejsce jest przy nich.

Książka  bardzo podobała się dzieciom. Ciekawą historię napisaną prostym językiem, czytało się z prawdziwą przyjemnością. Interesująca fabuła skrywająca przygodę i odrobię tajemnicy sprawiła, że opowieść wciągnęła dzieci bez reszty, a dyskusji na jej temat nie było końca.

 

 

baner: wirtualne zwiedzanie biblioteki

Logo katalog on-line

Logo w.bibliotece

Logo Facebooka

Logo Dyskusyjnego Klubu Książki

Logo Gazety Szczucińskiej

 

Programy:

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

    Logo Biblioteki Narodowej

                

Logo Mała książka wielki człowiek

 

Logo Biuletynu Informacji Publicznej

Logo strony internetowej Miasta Szczucin