Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych '14.02.2023r.

Utworzono dnia 15.02.2023, 13:22

Lutowe spotkanie DKK dla dorosłych, odbyło się w Walentynki – 14 lutego. Poświęcone było niełatwej, ale fenomenalnej  twórczości Eleny Ferrante. Członkinie DKK dla dorosłych sięgnęły po różne jej tytuły.

„Obsesyjna miłość”- to pierwsza, a zarazem najważniejsza i najbardziej oryginalna współczesna włoska powieść ujawniająca talent autorski Eleny Ferrante.  Historia wyrafinowana i złożona, okrutna i inteligentna.

Cykl neapolitański obejmujący cztery tytuły: Genialna przyjaciółka, Historia nowego nazwiska, Historia ucieczki, Historia zaginionej dziewczynki -  opowieść o dwóch przyjaciółkach Lili i Elenie, o Neapolu, o walkach rodzin, o politycznych rozgrywkach przełomu lat 60. i 70., o rewolucji seksualnej, a przede wszystkim historii budzenia się kobiecej świadomości. Niektóre czytelniczki zafascynowane  piórem Ferrante sięgnęły po kolejne tytuły:

 „Zakłamane życie dorosłych”, w której autorka podejmuje próbę odpowiedzi na pytania: Po co dorastamy? Kim się stajemy? Do kogo się upodabniamy?

 „Córka” - powieść o sytuacji kobiet: konfliktach, które mogą się pojawić w małżeństwie, ginącej miłości i pasji, trudnych relacjach z dziećmi, które jednocześnie utrudniają i pomagają swobodnie wyrażać uczucia”

 „Czas porzucenia”- powieści w której Ferrante zgrabnie analizuje mikrokosmos ludzkiej duszy, jasno i precyzyjnie przedstawiając czytelnikom meandry kobiecego umysłu – cierpienie wywołane porzuceniem i nieznośne dudnienie upływającego czasu”.

Podsumowując w książkach Eleny Ferrante można znaleźć młodość, dojrzewanie i dorosłość, miłość, śmierć, zabójstwa choroby, nienawiść, politykę (a raczej jej widmo), podróże, seks, biedę i bogactwo, macierzyństwo i utratę dziecka, niespełnione nadzieje i zawiedzione uczucia. Czytanie Ferrante to niesamowite doświadczenie. Gorąco polecamy !!!

Logo katalog on-line

baner boczny: Sowa MOBI

Logo w.bibliotece

Logo Facebooka

Logo Dyskusyjnego Klubu Książki

Logo Gazety Szczucińskiej

 

Programy:

 

    Logo Biblioteki Narodowej

                

Logo Mała książka wielki człowiek

 

Logo Biuletynu Informacji Publicznej

Logo strony internetowej Miasta Szczucin