Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych '10.01.2023r.

Utworzono dnia 11.01.2023, 09:24

10.01.br., w szczucińskiej bibliotece, odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych.

Rozmawiałyśmy o książce Kristin Hannah „Jedyna z archipelagu” i….cóż to była za dyskusja!!! Gorąca i wyzwalająca różne emocje.

Ale i temat niełatwy. Bo czy można wybaczyć matce opuszczenie rodziny, zostawienie nastoletnich córek z ojcem alkoholikiem i robienie kariery? Brzmi okropnie i okrutnie.

Przed laty Nora Bridge porzuciła męża i córki. Odniosła sukces jako autorka radiowego talk-show i ceniona felietonistka rubryki porad w jednej z gazet. Ikona moralności (tak jest postrzegana przez czytelników) wie wszystko; umie też poradzić, jak utrzymać dobre stosunki rodzinne. I tu pojawia się rysa i skrywana latami tajemnica.

Sama nie potrafi przełamać jedenastoletniego milczenia i nawiązać kontaktu ze swoją młodszą córką Ruby, która przepełniona goryczą i nienawiścią do matki, podświadomie pragnie zemsty.

Autorka pokazuje, że w życiu nie wszystko jest biało-czarne, a trudne decyzje podyktowane są często koniecznością ratowania siebie.

„Jedyna z archipelagu”, to poruszająca, wzruszająca i ciepła powieść o bolesnej relacji matki z córkami, rodzinnych tajemnicach oraz trudnej sztuce wybaczania.

To powieść, którą czyta się jednym tchem ocierając często łzy. Polecamy bardzo!

Logo katalog on-line

baner boczny: Sowa MOBI

Logo w.bibliotece

Logo Facebooka

Logo Dyskusyjnego Klubu Książki

Logo Gazety Szczucińskiej

 

Programy:

 

    Logo Biblioteki Narodowej

                

Logo Mała książka wielki człowiek

 

Logo Biuletynu Informacji Publicznej

Logo strony internetowej Miasta Szczucin