Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Kulturalne Odloty

Utworzono dnia 12.09.2018, 09:17

Grupa seniorów z gminy Szczucin od lipca br., uczestniczyła w Projekcie dofinansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 pod nazwą 60 + Nowy Wiek Kultury. Realizatorem projektu było Stowarzyszenie Teatr Nowy z Krakowa.

W ramach projektu, 20. osobowa grupa szczucińskich seniorów, brała udział w trzech czterodniowych szkoleniach wyjazdowych w Pałacu w Janowicach, gdzie uczestnicy mieli zapewniony dojazd, zakwaterowanie i wyżywienie. Zajęcia prowadzili wyszkoleni trenerzy z Krakowa: Danuta Bień i Tomasz Kireńczuk. Warsztaty obejmowały tematykę związaną ze sposobem komunikowania, poznania samego siebie, budowania zespołu, kreatywną pracą i rozwiązywania konfliktów. Po zakończeniu zajęć w Janowicach, dalsza kontynuacja pracy odbywała się w Szczucinie. Utworzono 19. osobową grupę teatralną "Ryczące kobiety" w składzie: Teresa Burgieł, Czesława Dubajka, Elżbieta Dudek, Maria Foder, Teresa Giza, Krystyna Kowal, Krystyna Lech, Krystyna Liguz, Danuta Lis, Halina łuszcz, Maria Łuszcz, Maria Pietras, Wiesława Sznajder, Kazimiera Świerk, Barbara Werniewska, Maria Włodarczyk, Maria Wójcik i Szczepan Cieślak, która przygotowała spektakl pt. "U menopauzy na imieninach" w reżyserii Piotra Siekluckiego.

W niedzielę 11 grudnia, na hali widowiskowo-sportowej w Szczucinie, odbył się finał Projektu pn. "Kulturalne Odloty – Gminny Dzień Aktywności". Program festynu obejmował: premierę spektaklu teatralnego naszych seniorów "U menopauzy na imieninach", występ krakowskiego satyryka Krzysztofa Piaseckiego oraz show Marcina Dańca, ponadto były: loteria fantowa, degustacja potraw, konkurs na najlepszą nalewkę oraz pokaz spektaklu "Griga" na podstawie opowiadań Antoniego Czechowa w reżyserii Piotra Siekluckiego – Teatr Nowy w Krakowie.

Organizatorami imprezy byli: członkowie Klubu Seniora, Stowarzyszenie Teatr Nowy w Krakowie, Miasto i Gmina Szczucin, Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie i Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji.    

                                                                                              Krystyna Kowal