Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Spotkanie DKK dla dzieci 21.11.2019r.

Utworzono dnia 22.11.2019, 12:24

21 listopada br., odbyło się kolejne spotkanie w ramach dziecięcego DKK. W czwartkowe popołudnie klubowicze pochylili głowy nad książką autorstwa Grzegorza Kasdepke pt. "Detektyw Pozytywka".

Tytułowy bohater omawianej książki to inteligentny i uprzejmy pan, który szczególnie lubi pomagać dzieciom w rozwiązywaniu ich przeróżnych zagadek. Każdy z 15 rozdziałów książki to inna zagadka, która z sukcesem jest rozwiązywana prze detektywa. Podczas czytania z twarzy dzieci nie znikał uśmiech, a to za przyczyną wesołego nastroju, jaki panował w każdym z opowiadań.

Książka ta jest idealnym materiałem dla dzieci, które niezbyt lubią czytać, ale które lubią poznawać świat. Autor prócz wartkiej akcji, mnogości postaci oraz ciekawych sytuacji w sprytny sposób przemyca informacje związane ze zjawiskami zachodzącymi w nauce i przyrodzie. Ze śmiesznych na pozór historyjek płynie również morał dla dzieci. Autor porusza takie kwestie jak: dobre maniery i obyczaje, życzliwość i szacunek wobec drugiego człowieka.